Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zkuste „sladkou“ masáž

Zkuste „sladkou“ masáž
Publikováno 07/07/2013

 

 

Máte rádi med? Lidé si s ním sladí čaj, mažou si ho na chleba či jinak konzumují, ale co kdybyste si ho místo toho nechali nanášet na tělo? Je to nejen příjemné. Medová masáž přináší mnoho pozitivních účinků.

 

O medové masáži

Medová masáž spočívá v potírání zad (případně dalších míst) rozehřátým medem. Masér ho klientovi vmasírovává do kůže, čímž napomáhá vyplavování toxinu a aktivaci vnitřních orgánů.

Medová masáž trvá 20 – 30 minut a je velmi příjemná. Chcete-li, aby vám pomohla s nějakým níže popsaným zdravotním problémem, je vhodné navštěvovat medovou masáž alespoň jednou týdně po dobu dvou měsíců. Preventivně se doporučuje podstupovat medovou masáž jednou za měsíc.

A proč zrovna masáž medem? Med obsahuje mnohé vitamíny (především A, C, B1, B2, B6, B12, D…), ale i minerály (draslík, železo, křemík, sodík, hořčík atd.).

Objednáváte-li se na medovou masáž, nedomlouvejte si po ní nic fyzicky náročného. S největší pravděpodobností budete po ní příjemně unavení a nebude se vám chtít nic dělat.

Po masáži medem se alespoň den nemyjte mýdlem. Podpoříte tak působení mikrofilmu z medu, který se na pokožce utvoří. Umocňuje pozitivní účinky z masáže.

 

Proč si dopřávat medovou masáž

Medová masáž představuje vhodný způsob jak zbavit své tělo podkožních škodlivin. Zároveň podporuje přirozenou schopnost detoxikace organismu. Celkově má na pokožku velmi pozitivní vliv. Dokáže ji hydratovat, regenerovat a při častějších masážích i zjemnit.

Medová masáž vás zbavuje toxinů, a tak je prevencí mnohých chronickým onemocnění, především civilizačních chorob. Při masáži si příjemně odpočinete, díky čemuž se budete cítit uvolněně a celkově psychicky i fyzicky dobře.

Medová masáž je doporučována při bolestech hlavy, únavovém syndromu, při artróze, revmatických onemocnění svalů a kloubů, jaterních chorobách, nervových poruchách, nepohodlnosti, slabosti ledvin atd. Medové masáži se vyvarujte při alergii na med, máte-li otevřené rány, žaludeční vředy či trpíte-li vysokým očním tlakem.

Přidat komentář