Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

spa
Bez komentářů

Jaké jsou druhy vířivek?

Jaké jsou druhy vířivek?
Publikováno 07/07/2013

 

Chcete si dopřávat koupel ve vířivce, kdykoliv se vám zamane a v pohodlí vašeho domova? Pak jistě přemýšlíte o koupi vířivky. Už víte, jakou si vyberete, nebo si stále nejste jisti? Přiblížíme si alespoň druhy vířivek, jež jsou na našem trhu dostupné.

 

Druhy vířivek

Modelů venkovních vířivek je na trhu hodně a liší se v mnohých aspektech. Už na první pohled zjistíte, že jedním z nich je rozměr. Obecně jsou vířivky spíše menší, protože nejsou primárně určené k plavání, ale k odpočinku. I tak rozlišujeme vířivky podle počtu lidí. Nejvíce se prodávají vířivky pro jednu až čtyři osoby. Běžné rozměry pro vířivku jsou 2 x 2 metrů, ale seženete i menší modely hodící se do interiéru a samozřejmě si můžete zakoupit i větší a dražší modely.

Rozlišujeme je rovněž podle tvaru. Oblíbené jsou vířivky kulaté, čtvercové, oválné, ale pohodlné jsou i rohové vířivky.

Vířivé vany se dělí rovněž podle trysek. Ty mohou mít různý tlak. Mají rozmanité vířivé fáze.

Rozhodněte se také, kde chcete vířivku mít. Opatříte si ji na zahradu, či na ní najdete vhodný prostor doma? Výhodou vnitřní vířivky je, že ji nebudete muset zazimovávat a její pohodlí si budete užívat kdykoliv během roku. Ne v každém domě je však pro ni dostatek prostoru.

Venkovní vířivky se dále dělí výbavou. Mají různé hydromasážní systémy i systémy na ohřev vodu či masážní a vzduchové trysky. Některé vířivky mají ještě osvětlení se světlenou terapií LED, podsvícení, ozónovou dezinfekci, schodiště, obvodový plášť atd. Do vířivky je možné si nechat instalovat i DVD přehrávač a další příslušenství.

Nemáte-li zkušenosti s výběrem vířivky, nechte si poradit od odborníka. Na výběr si dejte dostatek času, zvažte všechny možné druhy vířivek a neřiďte se jen cenou.

Přidat komentář