Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Kryosauna: V této sauně se nezapotíte

Kryosauna: V této sauně se nezapotíte
Publikováno 07/07/2013

 

Kryosauna neboli kryoterapie se dostává do podvědomí lidí výrazněji až v poslední době. Víte i vy, co obnáší, nebo jde pro vás stále o neznámý pojem?

 

O kryosauně

V kryosauně se vystavujete extrémně nízkým teplotám, které jsou okolo -150oC. Jde o krátkodobé působení, které trvá 1 – 3 minuty. Kryoterapie je aplikována lokálně či celkově.

Ke kryoterapii dochází v kryokomoře. Ta se skládá z předkomory a hlavní komory. V předkomoře se připravujete na vstup do hlavní komory. Zde je teplota max. -60oC. Poté se vstupuje do hlavní komory. Její teplota je okolo -100 až -150oC.

Říkáte si, že takové ochlazení nemůže být zdravé? Je tomu právě naopak. V kryokomoře je technicky upravený vzduch bez vlhkosti, a proto vlivem těchto extrémně nízkých teplot neodchází ke snížení vnitřní teploty těla. Pouze se ochladí jeho povrch, čímž se vyvolají pozitivní fyziologické reakce.

 

Účinky kryosauny

A proč navštěvovat kryosaunu? Ukazuje se, že chlad, kterému se v ní vystavíte, má mnohé léčebné účinky. Její působení dokáže zmírňovat bolest, a proto je její využití vhodné pro ty, kteří trpí různými bolestmi spojenými s nemocemi pohybového aparátu, revmatickými onemocněními, zánětlivými onemocněními. Pomáhá i při doléčování poúrazových stavů.

Využití kryosauny se doporučuje i při mnohých dalších potížích. Patří mezi ně lupénka, neurodermitida, migréna, chronické onemocnění dýchacího sytému a celkově zlepšuje funkci imunitního systému. Urychluje i metabolismus a kladný vliv má rovněž na psychiku.

Krysaunu navštěvují mimo jiné sportovci. Podporuje totiž svalovou relaxaci, ale také minimalizuje riziko přetrénovanosti.

Kryoterapie je rovněž oblíbená u žen, které chtějí udělat něco pro svou krásu. Pokožka se po aplikace této metody lépe prokrvuje, což zmírňuje celulitidu.

Přidat komentář