Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Vykoupejte se v pivu

Vykoupejte se v pivu
Publikováno 07/07/2013

 

Máte rádi pivo? A zkoušeli jste se v něm koupat? Pivní lázně jsou čím dál oblíbenější. Zkuste je také. Jsou nejen příjemným zpestřením či originálním zážitkovým dárkem, ale také přinášejí četné pozitivní účinky.

 

O pivních lázních

Pivní lázeň je specializovanou procedurou těšící se především v poslední době velké oblibě. To je dáno tím, že se lidé více zajímají o různé wellness aktivity a možnosti relaxace. První pivní lázně v České republice byly zprovozněné roku 2006.

Pivní lázeň se připravuje do speciálních van či kádí. Skládá se z minerální vody, piva, pivovarských kvasnic a zpravidla ještě z nějakých sušených bylinek. Představa některých o tom, že se budou koupat v čistém pivě, je mylná. Charakteristickou pivní pěnu však koupel má. Teplota lázně je kolem 35oC.  Procedura trvá přibližně 20 minut.

Po koupeli nastává odpočinek na lůžku, během kterého tělo vstřebává extrakty a vitamíny. Je to uklidňující fáze. Efekt je dobré podpořit ještě zabalením těla do deky.  Vhodné je také po pivních lázních absolvovat nějakou příjemnou masáž.

 

Pozitivní účinky pivních lázní

Pivní lázeň má blahodárný vliv na zdraví člověka díky kombinaci léčivých látek, které v lázni jsou, ale i díky teplotě, kterou má.

Při lázni si příjemně odpočine vaše mysl, ale i vaše tělo. Vyčistí se vám póry, pokožka se celkově zvláční, ale pozitivní vliv má také na krevní oběh a činnost srdce.

Z dalších účinků pivní lázně si uveďme prokrvení končetin, podpoření léčby lupénky, zmírnění celulitidy, detoxikaci, prohřátí kloubů, zklidňující účinky a celkové uvolnění.

Pivní lázeň je vhodná téměř pro všechny. Nedoporučuje se však osobám s vysokým krevním tlakem, problémy se srdcem a těhotným ženám.

Přidat komentář