Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Power jóga: Zkuste dynamičtější jógu

Power jóga: Zkuste dynamičtější jógu
Publikováno 07/07/2013

 

Každému vyhovuje jiné cvičení. Už jste si našli to svoje, nebo ho teprve hledáte? Chcete-li se dobít pozitivní energií a zároveň si protáhnou a posílit svaly, bude pro vás vhodná power jóga.

 

Představme si power jógu

Power jóga vychází z principů jógy. Liší se svojí větší dynamičností, choreografií a neobsahuje meditaci. Díky tomu se při ní spaluje více kalorií. Zjednodušeně můžeme říci, že power jóga je typ jógy, který se snaží více přizpůsobit potřebám lidem západního světa.

V České republice se těší oblibě především v posledních deseti letech. Její lekce vám nabídnou mnohá fitness centra soustředící se na různé cvičební programy. Výhodou power jógy je, že se při ní protahují i svaly, které při jiných cvičeních zůstávají zanedbané.

Lekce power jógy trvá zpravidla hodinu. Jdete-li na ní poprvé, určitě vás bude zajímat, co si máte s sebou přibalit. Bude stačit, když si vezmete pohodlné oblečení vhodné na cvičení. Boty nepotřebujete, cvičí se totiž naboso.

 

Co vám přinese power jóga?

A co vám přinese pravidelné cvičení power jógy? Především jejím prostřednictvím dojde k celkovému zlepšení fyzické kondice a protažení svalů (především svalů zad, břišních svalů a svalů pánevního dna). Zlepšíte si držení těla a tím předejdete bolestem zad. Stejně jako u klasické jógy se naučíte správně dýchat a pravidelné cvičení vede k harmonii těla a ducha. Naučíte se lépe vnímat své tělo a rozumět jeho potřebám. Power jóga zlepšuje soustředění, ale i cirkulaci krve, kyslíku a lymfy.

Power jóga vede k formování postavy a také spalování tuků, takže může být společně s vhodnou stravou prostředkem ke štíhlejší linii.

K cvičení power jógy nepřistupujte s plným žaludkem. Nedoporučuje se těhotným ženám, dětem a těm, kteří trpí závažnými zdravotními problémy, či se potýkají s nějakým virovým onemocněním.

Přidat komentář