Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Dopřejte svým rukám péči, kterou si zaslouží

Dopřejte svým rukám péči, kterou si zaslouží
Publikováno 07/07/2013

 

Pečujete o své ruce tak, jak si zaslouží? Jsou hodně namáhané a je dobré jim dopřát odpočinek i nějakou výživnou kúru. Můžete si zajít na manikúru či na masáž rukou, ale ve stylu wellness lze o ruce pečovat i doma. Jak?

 

Péče o ruce ve stylu wellness

I když nepracujete rukama, je dobré si jednou za čas dopřát masáž rukou. Je příjemné si na ní někam zajít, ale neznamená to, že byste si ji nemohli dopřát doma. Je to jednoduché. Pořiďte si gumový míček s výstupky a ve volné chvilce si s ním hrajte v dlani. Ruce se prokrví a vy v nich pocítíte úlevu.

Mnoho žen si dnes pořizuje gelové či jiné umělé nehty, a proto se o ně nemusí starat. Máte-li vlastní nehty, pravidelně je upravujte pomocí pilníku. Alespoň jednou za čas to však chce větší péči o nehty.

Začněte příjemnou koupelí rukou ve vodní lázni. Příjemné a pro vaše ruce žádoucí bude, když si do lázně na ruce přidáte trochu nějakého výživného oleje. Oblíbené jsou mandlové či kokosové oleje. Trh jich nabízí hodně a určitě si z nabídky vyberete. Po koupeli nezapomeňte na úpravu kůže u nehtů.

Občas vašim rukám dopřejte peeling. Mnohé ženy si aplikují peeling pouze na obličej, ale i na rukou ulpívá odumřelá kůže, které je třeba se zbavit a celkově zkvalitnit pokožku rukou. Různé peelingové krémy jsou k dostání v drogeriích, ale můžete si je i sami vyrobit, např. z mořské soli a oleje určeným na tyto účely.

Další péči o ruce vám poskytnou různé masky. Nejjednodušší je koupit si výživné krémy na ruce v drogérii, ale na internetu najdete také mnohé postupy na přípravu vlastních směsí. Po nanesení silné vrstvy vyrobené směsi či koupeného vyživujícího krému si na ruce nasaďte bavlněné rukavice. Podpoříte tak vstřebání krému a tím i jeho účinek.

Přidat komentář