Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

BOSU: „Zabíračka“, která se svým efektem vyplatí

BOSU: „Zabíračka“, která se svým efektem vyplatí
Publikováno 26/05/2013

 

Hledáte cvičení, které by mělo skutečně efekt pro vaši postavu? Vaše očekávání jistě splní více cvičebních programů. V posledních několika letech je populární BOSU. Už jste ho vyzkoušeli?

 

O BOSU

Pokud BOSU neznáte, podle názvu asi těžko budete dedukovat, o jaké cvičení, že to vlastně jde. Název vznikl podle cvičební pomůcky, které se pro cvičení využívá. Že ani teď nejste o nic chytřejší?

Název pomůcky je zkratkou z anglického „both side up“ – v překladu: „obě strany nahoru“. Ke cvičení se totiž používá měkký nafouknutý půlkruh s tvrdou dolní částí. Jak už název napovídá, pro cvičení se využívá obou stran.

BOSU je nestabilní, a abyste se na něm udržely, je nutné zapojovat mnohé svaly už pro pouhé udržení se na pomůcce.

Lekce BOSU trvá zpravidla hodinu a skládá se z různých cviků. Většinou bývá první část hodiny více na pohyb (aerodynamická) a při druhé části dochází k posilování jednotlivých svalů.

Lekce BOSU může probíhat v různých podobách. Jejich konkrétní podoba se liší prolínáním jednotlivých prvků, intenzitou a náročností. Některé cviky jsou pro uvolnění a protažení, jiné na posilování, zpevnění atd. Samozřejmě podoba lekce záleží i na konkrétním cvičiteli.

Jdete na BOSU poprvé a nevíte, co si vzít s sebou? Vezměte si běžné sportovní oblečení a boty, ručník a pití. Více nepotřebujete.

 

Proč chodit na BOSU

Při pravidelném cvičení BOSU dochází k formování a posilování všech svalů těla. Kromě toho budete zlepšovat svůj balanc, orientaci v prostoru atd. BOSU vám pomůže zbavit s nadměrných kilogramů a celkově si vylepšíte postavu.

Cvičení také posiluje kardiovaskulární systém a pomáhá v odstraňování bolesti zad a svalů. Stejně jako drtivá většina cvičení, má i BOSU pozitivní vliv na psychiku díky vyplavování endorfinů při cvičení.

Přidat komentář