Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Indická masáž hlavy: Uvolněte se

Indická masáž hlavy: Uvolněte se
Publikováno 26/05/2013

 

Mnozí lidé dnes žijí ve stresu. Hromadí se v nich napětí, a to se u člověka projevuje nejen mnohými negativními emoci, ale má to rovněž dopad na jeho fyzické zdraví. Uvolněte se prostřednictvím indické masáže hlavy.

 

O indické masáži hlavy

Indická masáž hlavy má kořeny v dávné minulosti. Její účinky byly známé již před 4 tisíci let. Jde o součást ájurvédského učení. I když v Indii a v asijských zemích je masáž hlavy v této podobě známá tisíce let, u nás se více rozšířila až v poslední době. Její podstatou je zbavování se napětí a negativních pocitů a hledání duševní harmonie. V dnešní uspěchané době mají tyto účinky stále větší význam.

Indická masáž hlavy se používá nasucho a její efekt je podpořený relaxační hudbou. Masáž mohou podstupovat dospělí, děti i senioři.

Kromě hlavy se masáž také soustředí na obličej, oblast krku a ramena. Všechno to jsou místa, kde se nejvíce hromadí stres. Provádí se zpravidla vsedě.

 

Indická masáž hlavy: Účinky a kontraindikace

Prostřednictvím masáže hlavy dochází k fyzickému uvolnění svalového napětí, a to vede zároveň k lepšímu psychickému stavu a psychické uvolněnosti. Díky tomu se zbavíte vyčerpání, podrážděnosti a dalších negativních emocí. Pravidelné indické masáže hlavy vedou také k zlepšování schopnosti soustředit se a pomáhají zbavovat se úzkostí, bolestí hlavy a nespavosti. Celkově se vám podaří navodit si duševní rovnováhu.

Indická masáž hlavy rovněž pomáhá obnovit kloubní pohyblivost krku, uvolňuje šíji a ramena a má pozitivní vliv na vlasy.

Jak je patrné z výše uvedeného, masáž hlavy má četné pozitivní účinky. Přesto ji nelze doporučit každému. Měli byste se ji vyhnout, máte-li lupénku, infekční či nádorového onemocnění, potíže s tlakem, máte-li poranění nebo jste-li krátkou dobu po operaci.

 

 

 

Přidat komentář