Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Lázeňství: Balneo

Lázeňství: Balneo
Publikováno 26/05/2013

 

Lidé si postupně zvykají čím dál více pečovat o své tělo a s touto péčí souvisí i lázeňství. Dříve bylo zvykem jezdit do lázní na doporučení lékaře. Dnes lidé vyhledávají lázně sami, a to i když nemají zdravotní potíže, ale chtějí si „jen“ odpočinout.

 

O lázeňství

Už ve starém Řecku a Římě byly lázně velmi oblíbené. V té době měly účel především očistný. My se s lázněmi setkáváme jako s prostředkem s léčivými účinky. Léčebné účinky jsou mnohé. Záleží na tom, jaké konkrétní lázně navštívíte. Pomáhají v léčbě pohybového aparátu, oběhové soustavy, trávicího, dýchacího a nervového systému, při léčbě kožních nemocí, gynekologických problémů, potížích s nadváhou, po onkologických onemocněních atd.

V poslední době jsou rozšířené lázně sloužící wellness. V nich si především odpočinete a příjemně zrelaxujete tělo, ale pozitivní vliv mají i na psychiku.

Lázně mohou být s horkými prameny (termální), ale také sluneční, minerální a bahenní.

V Čechách se lze lázeňství oddávat v mnohých městech, která jsou svým lázeňstvím vyhlášená. Patří mezi ně především Františkovy lázně, Mariánské lázně, Karlovy Vary, ale mnohé další jsou rozmístěné po celé České republice.

 

Balneoterapie

Nejste-li v problematice lázeňství zběhlý, můžete se vám stát, že v jeho spojitosti narazíte na pojem „balneoterapie“ a nebudete tušit, co se pod tímto pojmem skrývá? Nehledejte v tom žádnou vědu. Balneoterapie je pouze cizí název pro léčbu vodou. Patří sem všechny lázeňské léčebné metody. A proč zrovna balneoterapie? Lázně se latinsky řeknou „balneum“. Možná se setkáte i s pojmem balneologie, což je věda zabývající se lázněmi.

Přidat komentář