Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Saunový domek: Řešení i pro vaši zahradu

Saunový domek: Řešení i pro vaši zahradu
Publikováno 07/06/2013

 

Sauny pro soukromé využití se vyrábějí v různých podobách. Dají se sehnat i sauny do bytů, ale mnohé více možností máte, bydlíte-li v rodinném domě. Nemusíte si však pořizovat saunu do něj. Oblíbené jsou saunové domky na zahradu.

 

Saunové domky

Tradiční finská sauna si zakládá na svém umístění v přírodě. Proto jsou tak oblíbené saunové domky umístěné na zahradě. Nejenže si budete užívat relax, ale sauna bude zároveň pěkným architektonickým prvkem vaší zahrady.

Před realizací saunového domku si rozmyslete, do jaké části zahrady ho lokalizujete. Nebude-li jeho součástí „ochlazovna“, zajistěte, aby možnost ochlazení byla co nejblíže sauně.

Je-li možnost ochlazení mimo saunový domek, vyberte místo na zahradě, na které není zvenku vidět.

Možnosti saunových domů jsou rozmanité. Koupit si můžete již hotový domek, ale také máte možnost nechat si ho vystavět na míru přesně podle vašich požadavků.

Dáte přednost menšímu saunovému domku obsahující pouze potírnu, nebo si do něj necháte vybudovat i ochlazovací bazén, káď či sprchu?

Saunové domky se neliší pouze vnitřním vybavením a velikostí ale i střechou, použitým dřevem, celkovou konstrukcí, izolací, odolností vůči vnějším povětrnostním vlivům a mnohými dalšími aspekty.

V případě, že si chcete pořídit saunový domek, ale nevyznáte se v nich, poraďte se raději s odborníkem. Budete mít jistotu, že neopomenete žádné důležité náležitosti. Mezi ně patří především zajištění elektropřípojek. Příkon sauny vyžaduje samostatný přívod.

Jednoduší saunové domky lze vystavit svépomocí. Šikovnější kutil by to mohl zvládnout. I tak by si však měl zjistit vše podstatné. Nic nepodceňte. Skutečně nejde o jednouchou záležitost. Nemáte-li zkušenosti ze stavebního oboru, raději oslovte stavební firmu.

Přidat komentář