Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Relaxační techniky na zbavení stresu

Relaxační techniky na zbavení stresu
Publikováno 20/05/2013

 

O tom, že stres je špatný a způsobuje mnohé zdravotní komplikace, slyšíme ze všech stran. Ovšem jak dnešní hektickou dobu ustát a nadměrně se nestresovat? Najděte si nějakou relaxační techniku, díky níž budete účinně bojovat se stresem.

 

Obecně o relaxačních technikách

Relaxovat můžeme různými způsoby. Pod pojmem „relaxace“ si většina lidí představí načerpání nových styl činnostmi, který mají rádi – hudbou, posezením u televize, pobytem venku atd. Relaxační techniky jdou dál. Jde o cílené navození hlubší relaxace, která má četné pozitivní účinky.

Existují rozmanité relaxační techniky a podle toho se odvíjí cvičení a jejich přístup k nim. Mnohé však mají společného. Kromě odplavení stresu a nabuzení příjemných pocitů jsou společná i některá pravidla, jež je třeba dodržovat.

Mezi ně patří především nutnost pravidelného cvičení. Vždy k relaxační technice přistupujte, cítíte-li se dobře a máte-li dostatek času se uvolnit. Vaše relaxační cvičení by neměl nikdo rušit. Při relaxačním cvičení mějte na sobě pohodlné oděvy a zajistěte si podložku s optimální tvrdostí pro vás.

 

Nejoblíbenější relaxační techniky

Relaxačních technik je velké množství, takže si každý může vybrat takovou, která mu nejlépe sedne.

Mezi nejoblíbenější relaxační techniky řadíme Schultzův autogenní trénink. Využívá představivosti a autosugesce. Nejdříve uvolníte svaly a poté nastává samostatná relaxace.

Neméně oblíbená je také Jacobsonova progresivní relaxace, což je metoda založená na systematickém napínání a uvolňování svalů. Protáhnete se a dosáhnete psychické vyrovnanosti.

Z dalších relaxačních technik jsou ještě oblíbené např. meditace, Bensonova relaxační metoda, dechová cvičení, poslech relaxační hudby kresba mandal atd.

 

Přidat komentář