Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Dejte si do těla spinningem

Dejte si do těla spinningem
Publikováno 20/05/2013

 

Je mnoho moderních cvičení, které mají lidé v oblibě. Některé jsou nové, jiné mají u nás už svou tradicí. Vybíráte si cvičení, které by mohlo bavit vás? Jestliže rádi jezdíte na kole, volte spinning. Můžete ho na rozdíl od cyklistiky provozovat po celý rok.

 

Co je to spinning?

Spinning je moderní skupinové cvičení, které spočívá v jízdě na stacionárních kolech. Cvičení probíhá při hudbě a vede ho zkušený instruktor. Jde o simulaci jízdy v terénu. Nejde však o jízdu na rotopedu. Při spinningu spalujete velké množství kalorií a do cvičení jsou zapojené především nohy, břicho a záda.

Aerobní část spinningu trvá většinou kolem 45 minut a zbývající čas je věnován protažení svalů.

Při jízdě instruktor připravuje různé trasy podle toho, o jakou jde skupinu. Ať už jste v jakékoliv skupině, zátěž si vždy můžete sami korigovat podle své fyzické kondice.

Jiné lekce jsou pro začátečníky, další pro pokročilé. Vždy jde o kombinaci různých stylu. Patří mezi ně jízda v sedle (rovina), běh na kole, jízda do kopce v sedle, jídla do kopce ve stoje, skoky a sprint.

Spinning je náročná pohybová aktivita, a tak je nutné při jejím provozování doplňovat tekutiny. Vhodné jsou pro tyto účely iontové nápoje.

Nepodceňujte také oblečení na spinning. Nejlepší je volit cyklistické kalhoty s vložkou, pevné boty a tričko z funkčních materiálů, které odvádí pot a zajišťuje větrání a celkovou pohodlnost.

 

Proč volit spinning

Přemýšlíte, jestli bude spinning vhodnou aktivitou pro vás? Pokud chcete zlepšit svou fyzickou kondici či pomocí tohoto cvičení redukovat svou váhu a zpevnit postavu, pak určitě ano. Výhodou je, že na rozdíl od jiných aerobních aktivit u spinningu netrpí vaše klouby ani páteř.

Nezanedbatelným účinkem spinningu je i zlepšení nálady a odplavení stresu. Věřte, že budete vnímat jen pohyb a hudbu a zapomenete na starosti všedního dne.

 

 

Přidat komentář