Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Pořiďte si vlastní domácí saunu

Pořiďte si vlastní domácí saunu
Publikováno 20/05/2013

 

Oblíbili jste si saunování a nechce se vám neustále navštěvovat veřejnou či privátní saunu? Máte-li vhodné prostory, pořiďte si domácí saunu a dopřávejte si saunování, kdykoliv budete chtít.

 

Výběr domácí sauny

V současné době seženete na trhu rozmanité domácí sauny lišící se v mnohých aspektech – velikostí, druhem, provedením, designem a samozřejmě i cenou. Různá řešení existují pro rodinné domy, ale s vidinou domácí sauny se nemusíte rozloučit ani v případě, že bydlíte v bytě.

Předtím, než se pustíte do pořizování domácí saunu, je důležité zvážit především dva hlavní faktory. Jsou jimi vaše prostorové možnosti a finance, které jste ochotni do sauny investovat.

Nemáte konkrétní představu o tom, jak by vaše domácí sauna měla vypadat, nejste si jisti její spotřebou energií či máte nějaké jiné nejasnosti? Prodejci saun by měli být odborníci, kteří vám poradí optimální řešení pro vás.

Rozmyslete se rovněž, jestli si zvolíte kompletní saunové zázemí se vším všudy či vám postačí saunovací kabina či vestavěná sauna. Opět bude záležet na vašich prostorových a finančních možnostech.

A jaké další aspekty vzít v potaz při výběru sauny? Nezapomeňte zvážit její druh (finská sauna, infrakabina a parní lázně), velikost (pro kolik osob), způsob vytápění, řešení odvětrávání, zajištění ochlazování (bazének, sprcha…) atd.

Výhody domácí sauny

Domácí sauny vám přinášejí obecné výhody saunování, tj. pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví. Díky tomu, že si ji pořídíte domů, budete mít i další výhody, které vám veřejná sauna neposkytne. Mezi ně patří hlavně soukromí, komfort a budete mít zaručené hygienické podmínky, o které se budete starat vy sami. Důležitou výhodou je i úspora času. Užívejte si domácí saunu podle libosti.

Přidat komentář