Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Duševní pohoda díky józe

Duševní pohoda díky józe
Publikováno 20/05/2013

 

Hledáte nějakou vhodnou techniku, která by vám pomohla odreagovat se od stresu, odpočinout si, ale zároveň si chcete protáhnout svaly a posílit je? Zkuste jógu. Její pravidelné cvičení vám přinese mnoho pozitivních účinků.

 

Stručně o józe

K józe můžete přistupovat různě. Někdo si v ní najde cvičení a způsob relaxace, ale jóga ve svém pravém slova smyslu je něčím víc. Jde o komplexní přístup k životu vedoucímu k větší duševní rovnováze. V tomto širším smyslu spadá do jógy kromě cvičení a nácviku správného dýchání (pro jógu velmi důležité) i chování, životní postoj, strava atd.

Ve své celostní podstatě jde o filozofii a duševní nauku, která se objevila už v dávných dobách. Její prapůvod můžeme najít v době před naším letopočtem.

Jóga není jen jedna. Má své různé formy a podoby. Mezi nejrozšířenější řadíme hathajógu, bhaktijógu, džnánajógu, karmajógu, kundaliní jógu, aštangajógu atd.

Obecně v józe rozlišujeme osm stupňů. Jsou jim všeobecné etické principy, pravidla morálky jedince, cvičení jógových pozic, jógové dechové techniky, ovládnutí smyslů, koncentrace mysli, meditace a splynutí s Universem.

 

Užijte si pozitivní účinky jógy

Pravidelné cvičení jógy působí na lidský organismus velmi blahodárně. Pozitivní vliv má na fyzické i psychické zdraví člověka. Mnozí lidé dnes k józe přistupují jako k technice, která jim pomůže vyrovnat se se stresem a negativními emocemi. Těm je dnes těžké se vyhnout.

Při dlouhodobém cvičení jógy dojdete k větší duševní rovnováze a uvolněné mysli. Díky tomu se zlepší vaše koncentrace, ustoupí psychická nepohoda a vy budete více spokojeni a šťastní.

Často se o józe mluví jen jako o cestě k duševní rovnováze, ale má účinky i na fyzické zdraví. Posilujete svaly a díky tomu formujete svou postavu, udržujete si váhu, ale také má cvičení pozitivní vliv na činnost některých vnitřních orgánů.

Přidat komentář