Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

spa
Bez komentářů

Co je to wellness?

Co je to wellness?
Publikováno 21/03/2013

 

V poslední době je slovíčko „wellness“ velmi často používané. I vy jste ho pravděpodobně slyšeli. Nejčastěji se používá ve spojitosti s různými pobyty, procedurami atd. Víte přesně, co znamená?

O wellness

Slova wellness je z angličtiny a označuje harmonii těla, duše a mysli. Poprvé ho použil Halbert Louis Dunn, což byl americký lékař. Slovo „wellness“ je antonymem (protikladem) k pojmu „illness“, které překládáme jako „onemocnění“.

Cílem wellness je pozvednutí celkové kvality života a dosažení harmonie. Důležité je, aby se člověk cítil dobře fyzicky, ale i psychicky, aby byl spokojený, měl energii, dostatek sebedůvěry a celkově byl dobře naladěný.

Není náhodou, že se wellness dostává do popředí právě v dnešní hektické době, ve které se téměř každý člověk potřebuje na chvilku zastavit a zaměřit se více na péči o své fyzické a duševní zdraví. Mnozí mají tendence ho zanedbávat. Wellness přichází jako trend pro moderního člověka, který chce o sebe dbát.

Jaké aktivity zahrnuje wellness?

Wellness má být především celostním zdravějším přístupem k životu, ale také ho můžeme chápat jako soubor různých procedur, jejichž cílem je napomáhat zdraví a kráse.

Existují různá wellness centra, ve kterých si můžete dopřát nejrůznější procedury vedoucí k posilnění fyzického a psychického zdraví, odpočinku, ale i ke zkrášlení.

Wellness procedury zahrnují především finskou saunu, infrasaunu, parní kabinu, aroma kabinu, whirlpool, masážní sprchy, solárium, rozmanité masáže, např. klasickou masáž, masáž lávovými kameny, masáž baňkami, thajskou masáž, aromatickou masáž, čokoládovou masáž, indickou masáž, masáž lomi a lomi atd.

Oblast wellness se rozvíjí, takže se do ní promítají stále nové procedury i aktivity.

Mezi lidmi jsou oblíbené především wellness pobyty, v rámci kterých si několik dní užívají nejrůznějších aktivit, procedur a hýčkání.

Přidat komentář