Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

spa
Bez komentářů

Uvolněte se prostřednictvím whirlpoolu

Uvolněte se prostřednictvím whirlpoolu
Publikováno 24/04/2013

 

Navštívíte-li wellness centrum, budou vám nabídnuté různé aktivity. Snad v každém wellness centru najdete whirlpool. Pořídit si ho můžete i domů. Nechte se jím příjemně rozmazlovat.

 

O Whirlpoolu

Whirlpool (vířívka) představuje relaxační hydromasážní zařízení kombinující podvodní vzduchovou masáž s masáží způsobenou vodním proudem. Má svou výkonnou filtraci a elektrické topení. Kromě toho může mít ještě mnohé vybavení a příslušenství podle toho, jaký whirlpool navštívíte.

Díky působení hydromasáže uvolňujete svaly a vířivka vám přinese kromě odpočinku i mnoho dalších pozitivních účinků.

Nejen kvůli tomu si whirlpool čím dál více lidí pořizuje i domů. Hodí se především na zahradu, ale také na zastřešenou terasu atd. Záleží na prostorových možnostech vašeho domu.

Existuje více druhů vířivek. Liší se svými rozměry (obvykle jsou menší, nejsou určené k plavání), velikostí, ale i rozmanitými funkcemi a příslušenstvím. Patří do něj osvětlení, schůdky, termokryt, aromaterapie atd. Různý je i počet trysek.

Pořídíte-li si whirlpool domů, budete muset provádět jeho údržbu. Proto vybírejte takovou, která má jednoduchou obsluhu. I tak je důležité pravidelně čistit filtry, měnit vodu, případně ji vypouštět, rozhodnete-li se v zimě vířivku nepoužívat. Vše o údržbě whirlpoolu byste se měli dočíst v návodu.

 

Venkovní vířivka: Pro zdraví i relaxaci

Whirlpool má na lidské tělo mnohé terapeutické účinky. Je prvotně určený k relaxaci a rehabilitaci. Díky působení hydromasáže si příjemně odpočnete a uvolníte se. Zbavíte se stresu a celkového napětí. Jde o oblíbený způsob relaxace.

Není to však jediný pozitivní účinek, který má whirlpool na lidský organismus. Kromě psychiky uvolníte i svalový tonus, podpoříte imunitu organismu, posílíte krevní oběh a kardiovaskulární systém celkově. Pozitivní vliv má whirlpool i na svaly, šlachy, klouby atd.

Především (ale nejen) dámy ocení i podpoření snižování tělesné hmotnosti a zmírnění celulitidy.

Přidat komentář