Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

spa
Bez komentářů

Něco o instalaci vířivek

Něco o instalaci vířivek
Publikováno 08/07/2013

 

Vířivky si lidé užívají ve wellness centrech, ale mnozí i v pohodlí svého domova. Rozhodli jste se patřit do té druhé skupiny? Kromě výběru vířivky by vás mohla zajímat i její instalace.

 

Instalace vířivek

Instalace vířivky je různě složitá. Záleží na tom, jaký model si vyberete. Ty nejjednodušší modely nadzemních vířivek zvládnete zapojit sami. Stačí vybrat místo, vložit motor, zapojit a napustit vanu a už můžete začít s relaxací.

U některých modelů je však lepší se s instalací obrátit na odbornou firmu. Většinou je zajištěná prodejcem či výrobcem vířivek.

 

Před instalací

Pokud jste si koupili vířivku, která vyžaduje instalaci odborníka, neznamená to, že jste úplně bez práce. Je třeba připravit prostor, kde vířivka bude. Nároky na něj záleží na konkrétním druhu vířivky, především na tom, jestli volíte nadzemní či zápustnou verzi.

U nadzemní verze stačí zajistit rovný podklad příslušného rozměru. Rovným povrchem může být tráva, dlažba či terasa. Další úpravy nejsou zapotřebí. Důležité je však zjistit si, jakou nosnost má podklad a zda vířivku skutečně unese, aniž by časem došlo k propadu podkladu.

Složitější na přípravu je samozřejmě zápustná verze. Tyto práce provádějí odborné firmy.

Kromě toho je třeba zajistit i technické podmínky v podobě elektrických přípojů, přívodu vody a odpadu. Některé technické podmínky můžete zajistit sami, ale u elektrických přípojek je nutné, aby to prováděla osoba s elektro kvalifikací. Dokladem o tom, že se tak stalo, je revizní zpráva.

Budete-li mít vířivou vanu v domě, je nutné přizpůsobit tomu podlahu. Musí mít kvalitní adhezi a neobjedete se bez dobrého odvodnění. Nejlépe je instalovat ho do podlahy.

Bližší informace o připravenosti místa pro vířivku vám dá její prodejce, popřípadě vám doporučí i stavební firmu, která provede přípravy za vás.

Přidat komentář