Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Baňkování pro zdraví

Baňkování pro zdraví
Publikováno 24/04/2013

 

I když baňkování je léčebná metoda, která se u nás dostává více do povědomí lidí až v posledních letech, nejde o žádnou novinku. Metoda byla známá už ve starověku. A co je vlastě baňkování a k čemu je dobré?

 

O baňkování

Baňkování neboli sázení buněk je léčebnou metodou, při které se používají baňky (většinou skleněné). Tato metoda se poprvé objevila v době Mezopotámie. Velmi oblíbená byla také ve starověké Číně. V této zemi má svou tradici.

Baňky se předehřívají a při chladnutí vyvíjejí podtlak na kůži a podkoží. Díky tomu se k tělu přisají.

Baňky se přikládají na různé části těla, nejčastěji na záda, ale i podbřišek, nohy atd. Používá se cca 8 – 12 baněk a masáž trvá kolem 20 minut. Máte-li potíže, jež chcete odstranit baňkováním, je vhodné této metody využívat cca dvakrát týdně, dokud nedojde ke zlepšení.

Baňkování vám může způsobit modřiny, ale dojde k jejich rychlému vstřebání.

 

Účinky baňkování

Baňkování přináší mnohé pozitivní účinky. Díky vznikajícímu podtlaku a následnému uvolnění se jednotlivé části těla, na které baňky působí, prokrví a uvolní. Přes reflexní zóny působí i na tělesné orgány.

Baňkování má vliv i na lymfatický systém, který se rozproudí a umožní vyplavení škodlivin z těla.

Z dalších účinků si jmenujme zlepšení činnosti potních a mazových žláz, aktivaci krevních cév ve svalech, prokrvení kloubů (vhodné při revmatismu), zlepšení zažívacího ústrojí, zmírnění celulitidy, zlepšení spánku a zklidnění nervového systému, úlevu při astmatu atd.

V neposlední řadě má baňkování skvělý účinek na lidskou psychiku. Zbaví vás napětí a odplaví stres.

Jsou však potíže, při kterých byste se měli baňkování vyhnout. Nepodstupujte tuto metodu, trpíte-li křečovými žilami, trombózou, otoky srdečního původu, gangrénami atd.

 

Přidat komentář